MOLDCONSTRUCT
MOLDCONSTRUCT
25.04.2018 - 28.04.2018
Expoziţie internaţională specializată de tehnologii, echipamente, scule şi materiale pentru construcţii, ediţia a XXIII-a
Până la începerea expoziției au rămas zile: 276
(CIE "MOLDEXPO" SA)

 

­­PROGRAMUL

de activitate a activităților din cadrul expoziţiilor internaţionale specializate

 MOLDCONSTRUCT, ediţia a XXII-a  şi

MOLDENERGY, ediţia a XXI-a din data de 22 – 26 martie 2017

 

Locul desfăşurării: C.I.E. „Moldexpo”, pavilionul central, nr.2, nr.3 spaţiile expoziționale exterioare.
 
Organizator: Centrul Internaţional de Expoziţii  „Moldexpo” S.A.
Suport oficial „Moldconstruct”: Ministerul Dezvoltării Regionale şi Construcţiilor al  Republicii Moldova
Suport oficial  „Moldenergy”: Ministerul Economiei al Republicii Moldova
Parteneri oficiali : Agenția pentru Eficiență Energetică 

                                IDomus Company SRL


                            

 

 

 

22 martie, miercuri

 

10:00 – 18:00

Program expoziţii.

Locul desfăşurării: pavilioanele: central, nr.2, nr. 3, spaţiile expoziţionale exterioare

11:00 -11:30

Inaugurarea Expoziţiilor internaţionale specializate „Moldconstruct” şi „Moldenergy”.

11:00 -12.00

Prezentare la stand: Sisteme de plăci ceresit

Organizator: Keramin Grup S.R.L.

Locul desfășurării: pavilionul central, standul nr. 14

11:30 – 13:00

Seminar: Potențialul resurselor energetice eoliene al Republicii Moldova și instrumente de finanțare disponibile pentru investitori

Organizator: Agenția pentru Eficiență Energetică

Locul desfăşurării: sala de conferinţe, pavilionul central

15:00 – 16:00

 

Seminar: Viega: montaj îngropat și soluții inovatoare în domeniul tehnicii de scurgere a apei.

Organizator: Matimcons S.R.L

Locul desfăşurării: sala de conferinţe, pavilionul central.

 

23 martie, joi

 

10:00 – 18:00

Program expoziţii.

Locul desfăşurării: pavilioanele: central, nr.2, nr. 3, spaţiile expoziţionale exterioare

10:00 -12:00

Seminar: Priorități în domeniul construcțiilor și dezvoltării regionale

Organizator: Ministerul Dezvoltării Regionale și Construcțiilor al Republicii Moldova

Locul desfăşurării: Sala de conferinţe, pavilionul central.

11.00-17.00

Seminar: Lovește în țintă!

Organizator: Vadina S.R.L

Locul desfăşurării: spațiul expozițional exterior

11:00 -12.00

Prezentare la stand: Sisteme de termoizolare ceresit

Organizator: Keramin Grup S.R.L.

Locul desfășurării: pavilionul central, standul nr. 14

13:30 – 15:30

Seminar: Soluții moderne în amenajarea spațiului de duș

Organizator: OMTEK S.R.L

Locul desfăşurării: sala de conferinţe, pavilionul central.

16:00 – 18:00

 

Seminar: Noi știm cum.

Soluții de ultimă oră pentru anvelopele construcțiilor moderne, prezentate de Schüco       International la BAU 2017

Organizator: ALUKÖNIGSTAHLS.R.L    

Locul desfăşurării: sala de conferinţe, pavilionul central.

 

 

24 martie, vineri

 

10:00 – 18:00

Program expoziţii.

Locul desfăşurării: pavilioanele: central, nr.2, nr. 3, spaţiile expoziţionale exterioare.

10:00 -11:00

Seminar: Beton vibrocilindrat - soluții moderne pentru construcția drumurilor

Organizator: LA FARGE  S.R.L

Locul desfăşurării: sala de conferinţe, pavilionul central.

11:30 – 13:30

Seminar: Pompe de căldură și chiller-e, analiza utilajului industrial de la compania DI&TRADE Engineering

Organizator: Di&Trade Engineering S.R.L

Locul desfăşurării: sala de conferinţe, pavilionul central.

14:00 – 16:00

 

Seminar: Cum să vinzi profitabil materiale de construcții în condiții actuale

Organizator: Stroyka.md

Locul desfăşurării: sala de conferinţe, pavilionul central.

 

 

25 martie, sâmbătă

 

10:00 – 18:00

Program expoziţii.

Locul desfăşurării: pavilioanele: central, nr.2, nr. 3, spaţiile expoziţionale exterioare

 

26 martie, duminică

 

10:00 – 16:00

Program expoziţii.

Locul desfăşurării: pavilioanele: central, nr.2, nr. 3, spaţiile expoziţionale exterioare

13.00-14.00

Tombolă

Organizator: Instrumente. md

Locul desfăşurării: sala de conferinţe, pavilionul central.